Balkan Mh. Öncü Sk. No:1/D B1-47 Blok D:17 Nilüfer/BURSA/ info@umitcanpolatinsaat.com  / 0 (224) 361 35 00

Mühendislik

İnşaat mühendisliği, inşaat, jeoteknik, altyapı, hidrolik, yapısal, kentsel planlama gibi sivil kullanıma yönelik ve dolayısıyla tüm ilgili alanlar için tasarlanan eserler ve altyapıların tasarımından sorumlu mühendislik dalıdır .

İnşaat Mühendisliği Nedir?

İnşaat Mühendisliği, binalar, köprüler, tüneller, barajlar, endüstriyel amaçlı sivil yapılar, su toplama, dağıtım gibi bir ulusun yaşamının gelişmesi için gerekli yapı ve altyapıların tasarımı, tasarımı, yapımı, işletimi ve bakımıyla ilgilenir. ve bertaraf sistemleri, ulaşım sistemleri (karayolları, demiryolları, limanlar ve havaalanları).
Günümüz sanayi toplumunda inşaatlar, hidrolik işler ve altyapı ağları, hem içsel değerleri hem de bir ülkenin ekonomik ve sosyal kalkınmasında oynadıkları işlevsel rol nedeniyle en önemli dayanıklı mallar arasındadır.
Bu çalışmaların gerçekleştirilmesi, giderek daha yüksek güvenlik ve işlevsellik düzeylerinin tatmin edilmesini gerektirir. Aynı zamanda, ekonomiyi ve çevreyi önemli ölçüde etkileyen ve etkileri birkaç nesli kapsayan zaman içinde öngörülen doğal kaynakların kullanımını ve enerji tüketimini de içerir.
Bu nedenle İnşaat Mühendisinin sorumlulukları arasında, her büyüme sürecinin sürdürülebilir standartlara göre gelişmesini sağlamak da vardır.